Манчестър Сити се измъкна от изненадваща грешна стъпка на „Етихад“ срещу Фулъм в мач от 15-ия кръг на Висшата лига и победи с 2:1 с гол в сетния миг. По този начин „гражданите“ са първи в класирането с 32 точки. Фулъм е осми с 20.

В третата минута Бернардо Силва стигна до отбита топка в наказателното поле, овладя я хубаво и стреля, но Бернд Лено се справи.

В 16-ата минута Сити все пак излезе напред в резултата. Хулиан Алварес получи златен шанс да се разпише, запази самобладание и с прецизен удар с помощта на напречната греда прати топката в мрежата на Лено.

Девет минути по-късно Джон Стоунс се разписа, но попадението му не бе зачетено заради засада.

Минута след това Жоао Кансело извърши нарушение в наказателното поле като последен в защитата и получи директен червен картон. Последвалата дузпа бе реализирана от Андреас Перейра.

В 70-ата минута Ерлинг Холанд стигна до пас по въздуха и шутира, но бе неточен.

Четири минути по-късно Кевин Де Бройне демонстрира отличния си поглед върху играта и псуна към Ерлинг Холанд, който насочи топката в левия ъгъл за 2:1, но попадението не бе признато заради засада.

Дълбоко в добавеното време Манчестър Сити все пак успя да стигне до победата. Обичайният заподозрян Ерлинг Холанд, който се появи от резервната скамейка, изпълни точно дузпа, отсъдена за нарушение на Антони Робинсън.