Манчестър Юнайтед постигна много трудна победа с 2:1 срещу Брентфорд в мач от 8-ия кръг на Висшата лига.

До последно „червените дяволи“ изоставаха в резултата, но стигнаха до обрат с два гола в добавеното време, дело на влезлият като резерва Скот Мактоминей. Определено полузащитникът се превърна в герой за своите.

През първото полувреме Андре Онана закопа манчестърци с поредната си груба грешка. Вратарят допусна много лек гол при слаб удар на Матиас Йенсен.

В крайна сметка воденият от Ерик Тен Хаг тим се спаси от нова срамна загуба. С успеха Ман Юнайтед събра 12 точки и е на деветата позиция.

След равностойно начало в 26-ата минута гостите шокираха „Олд Трафорд“, като излязоха напред в резултата. Поредна груба грешка направи вратарят на „червените дяволи“ Андре Онана. Матиас Йенсен овладя в наказателното поле и успя да отправи много слаб удар. Топката премина под ръката на стража и така „пчеличките“ излязоха напред в резултата.

Десетина минути преди почивката Рашфорд си освободи пространство за изстрел и изпробва Томас Стракоша. Вратарят на гостите обаче съумя да се намеси решително и изби.

В ответната атака Брайън Мбемо стреля неточно от границата на наказателното поле.

Манчестър Юнайтед трудно създаваше голови опасности пред противниковата врата. Все пак малко след старта на второто полувреме Рашфорд отправи мощен удар, който не беше точен и не се наложи на Стракоша да се намеси.

Мениджърът на „червените дяволи“ Ерик тен Хаг извърши няколко смени, с цел да освежи своя тим и домакините в действителност успяха да притиснат съперника си.

В 78-ата минута Антони Марсиал се строполи в наказателното поле, но главният съдия прецени, че няма основания за дузпа. Бруно Фернандеш завърши нападението с неточен изстрел.

Последваха силни минути за Брентфорд. В две поредни ситуации обаче Андре Онана съумя да направи добри спасявания, за да остави Ман Юнайтед в мача.

В 88-ата минута Антони Марсиал отклони с пета остро центриране по земя, след което топката рикошира в крака на бранител на Брентфорд и навести мрежата. Попадението обаче не беше зачетено заради засада. Ситуацията беше преразгледана от ВАР и първоначалното решение на съдиите беше потвърдено.

В добавеното време Скот Мактоминей изригна с два гола, с които донесе победата на „червените дяволи“.

В 4-тата минута от продължението Алехандро Гарначо намери Мактоминей, който преодоля Стракоша за 1:1.

Две минути по-късно халфът реализира победния гол. Хари Магуайър отклони едно центриране към Мактоминей, който от близко разстояние с глава прати топката в мрежата на Брентфорд – 2:1 краен резултат.

Челси вдига оборотите, вкара 4 гола за 90 минути (ВИДЕО)

Тотнъм взе сладка победа срещу Лутън (ВИДЕО)