Рома победи с 1:0 Динамо Киев у дома, а в герой за „вълците“ се превърна Артьом Довбик, реализирал от дузпа. Римският тим надви украинците с голяма част от своите резерви и едва трима-четирима по-основни футболисти.

В първите минути на „Олимпико“ се беше настанила скуката, като двата отбора по-скоро се опознаваха. В средата на първата част домакините от Рома издебнаха грешка на противника и си спечелиха дузпа. Тарас Михавко се провини и получи жълт картон за нарушението в наказателното поле. С наказателния удар се нагърби Артьом Довбик, който безпогрешно реализира за 0:1.

„Джалоросите“ заиграха доста вяло след гола и не оказваха сериозен натиск. Две минути преди почивката италианците можеше да си изпатят, ако гол на Назар Волошин не бе отменен заради засада.

Десподов асистира и ПАОК възкръсна срещу десет от Виктория Пилзен

Втората част във Вечния град едва не приспа зрителите. „Вълците“ не допускаха неприятности пред вратата си, но и в предни позиции бяха доста пасивни. Едва в 75-ата минута пряк свободен удар на Лоренцо Пелегрини прехвърча опасно близо до украинската врата.

Десетина минути по-късно Пауло Дибала и Елдор Шомуродов разиграха страхотно една топка и узбекът излезе на стрелкова позиция. Ударът на Шомуродов обаче мина до дясната греда на Динамо Киев. Стрелецът прие тежко пропуска, с който можеше да реши мача и се наложи неколцина от съотборниците му да го успокояват на терена, включително капитанът Пелегрини.

В крайна сметка Рома задържа аванса си и победи за първи път в Лига Европа през този сезон. Хората на Иван Юрич са с 4 точки, докато Динамо Киев на Олександър Шовковский е без нито един пункт на сметката.

Челси изобщо не се затрудни срещу Панатинайкос за 2 от 2 в Лигата на конференциите