Панатинайкос и Челси играят при резултат 1:4 на Олимпийския стадион в Атина в мач от втория кръг на Лигата на конференциите.

„Сините“ от Лондон започнаха участието си в турнира с победа над Гент с 4:2 у дома, а гръцкият тим стартира с равенство 1:1 като гост на Борац Баня Лука.

Двубоят започна в 19:45 и може да го проследите на живо с dsport.

Още във втората минута на срещата Тин Йедвай застраши вратата на Филип Йоргенсен, но стражът на Челси се справи блестящо и предотврати попадение в мрежата си.

В 18-ата минута Михайло Мудрик стреля от границата на наказателното поле, но твърде неточно.

Челси поведе в резултата в 23-ата минута. Киърнан Дюсбъри-Хоу намери с дълъг пас Жоао Феликс, който отклони към Мудрик, а украинецът му върна паса, за да може Феликс да завърши във вратата на домакините.

Бартоломей Дронговски отрази с една ръка изстрел на Енцо Фернандес в 28-ата минута.

В началото на втората част Челси удвои аванса си. Педро Нето навлезе в наказателното поле и прати центриране към далечната греда, където Мудрик бе заел по-добра позиция от пазача си и прати топката в мрежата за 2:0 в 49-ата минута.

"Сините" от Лондон вкараха трето попадение в 55-ата минута, когато Жоао Фелкис получи топката на дъгата на наказателното поле и със силен шут се разписа за 3:0.

Три минути след това Челси получи правото да изпълни дузпа заради игра с ръка на Даниел Манчини, а Кристофър Нкунку вкара от бялата точка.

Панатинайкос върна един гол в 69-ата минута, когато Вагианидис пусна успореден пас в наказателното поле, а Факундо Пелистри отблизо засече топката във вратата на Йоргенсен.

ПАНАТИНАЙКОС - ЧЕЛСИ 1:4

Панатинайкос: 69. Бартоломей Дронговски - 27. Янис Коцирас, 5. Барт Шенкевелд (К), 21. Тин Йедвай, 25. Филип Младенович - 16. Адам Черин, 20. Неманя Максимович - 17. Даниел Манчини, 8. Азедин Унаи, 28. Факундо Пелистри - 29. Александер Йеремейеф

Резерви: 1. Юри Лодигин, 81. Клидман Лило - 2. Йоргос Вагианидис, 9. Андраж Шпорар, 10. Тете, 11. Тасос Бакасетас, 15. Сверир Ингасон, 29. Елтон Фикай, 30. Адриано Брегоу, 31. Филип Джуричич, 55. Уилиан Арао, 80. Анастасиос Нтампизас

Треньор: Диего Алонсо

Челси: 12. Филип Йоргенсен - 40. Ренато Вейга, 5. Беноа Бадиашил, 2. Аксел Дисаси, 3. Марк Кукурея - 22. Киърнан Дюсбъри-Хоу, 8. Енцо Фернандес (К) - 7. Педро Нето, 14. Жоао Феликс, 10. Михайло Мудрик - 18. Кристофър Нкунку

Резерви: 1. Роберт Санчес, 47. Лукас Бергстрьом - 4. Тосин Адарабиойо, 11. Нони Мадуеке, 17. Карни Чуквуемека, 19. Джейдън Санчо, 31. Чезаре Касадей, 32. Тайрик Джордж, 38. Марк Гиу, 61. Самуел Рак-Сакйи, 76. Шумайра Мхеука

Треньор: Енцо Мареска

Съдия: Антонио Нобре (Португалия)