Фиорентина записа драматичен успех с 4:2 над Санкт Гален в двубой от втория кръг на Лигата на конференциите. Италианците изоставаха след първата част, а в началото на втората обърнаха, само за да бъдат изравнени в 62-ата минута, но четвърт час преди края пак успяха да поведат. В добавеното време пък вкараха и четвърти гол.

В 22-ата минута попадение на Фиорентина не бе зачетено заради засада, а минута по-късно Санкт Гален поведе в резултата. Жорди Куинтия намери Феликс Мамбимби, който насочи топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Резервите на Рома надвиха Динамо Киев в приспивно темпо и с украински гол

Фиорентина успя да обърне развоя на двубоя в своя полза с два бързи гола в началото на втората част.

В 50-ата минута Лукас Мартинес Куарта надскочи защитата на домакините и с глава не остави шанс на вратаря Лоурънс Ати-Заги за 1:1.

Само четири минути след това Едоардо Бове изведе Жонатан Иконе, който отблизо се разписа за 1:2.

Санкт Гален успя да изравни в 62-ата минута, когато Бастиан Тома центрира от свободен удар, пращайки топката на главата на Лукас Гьортлер, а той вкара красиво попадение с глава за 2:2.

Гостите от Флоренция вкараха трети гол в 69-ата минута, когато Жонатан Иконе от воле матира Ати-Заги.

В добавеното време на срещата Робин Госенс оформи крайното 4:2 за Фиорентина, след като отбита топка в наказателното поле стигна до него и той я прати в средата на вратата.

Челси изобщо не се затрудни срещу Панатинайкос за 2 от 2 в Лигата на конференциите