Рилски спортист допусна трета загуба в група "Б" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА Европа. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров отстъпиха пред гостуващия Трефъл Сопот (Полша) с 64:84 (11:24, 14:23, 17:18, 22:19) и остават на втора позиция в класирането.

Играчите от Самоков изиграха доста слабо първо полувреме, след което изоставаха с 25:47. Поляците започнаха срещата със серия от 11:0 и до края на двубоя водеха с около и над 20 точки разлика.

В третата част домакините започнаха по-добре и само за четири минути намалиха изоставането си на 37:52. Именно тогава обаче мачът за кратко беше прекъснат заради проблем със звуковата системата в залата. Това изглежда се отрази на играчите на Рилски спортист, които отново допуснаха разликата да се увеличи и преди последната четвърт изоставаха с 42:65. В последните 10 минути играта беше равностойна, но поляците стигнаха до убедителния успех.

За тима от Самоков Трей Портър записа "дабъл-дабъл" - 23 точки и 11 борби, а 13 точки добави Брандън Браун.

Карол Грушецки бе най-резултатен за победителите с 24 точки. С 15 точки завърши бившият играч на Левски Брандън Йънг.

В другия мач от групата Апоел Ейлат (Израел) спечели като гост на БК Киев (Украйна) със 71:62 точки, което запазва шансовете на Рилски спортист да продължи напред в турнира, но се нуждае от задължителна победа срещу БК Киев и успех на израелския отбор срещу Трефъл Сопот.