Рилски спортист нанесе първо поражение на Берое този сезон с размазващото 111:66 в Стара Загора в Sesame НБЛ. Отборът от Самоков бе пълен господар и не остави никакви шансове на Берое, който пък от своя страна бе стартирал сезона с 3 победи от 3 мача.

Още в първата част Рилски спортист натрупа солидна преднина, след като отбеляза цели 33 точки в първите 10 минути. До почивката Берое върна изоставането с 2 точки, но третата част бе още по-убийствена. Тя финишира при 39:12 за Рилски спортист.

Отборът от Самоков не си даде много зор в последната четвърт само, за да приключи мача с победа.

Най-резултатни в срещата бяха трима американци – Джордан Сешън от Рилски спортист отбеляза 27 точки, като добави 7 борби и 3 асистенции. Сътборникът му Алън Арнет завърши мача с 15 точки. За Берое Кени Дай отбеляза 20 точки.