Селекционерът на Италия Роберто Манчини настоява, че ще бъде принуден да търси още чужденци за националния отбор и вярва, че онези, които критикуват повиквателните му, "говорят, въпреки че нищо не знаят“.

"Имаме стара "гвардия", която е много стара според мнозина, но не и според мен. Проблемът е, че те играят много мачове, така че когато пристигнат тук, са уморени. Опитвах се да викам млади играчи, но проблемът е, че те често не играят за своите клубове", започна Манчини. 

Запитан защо не е пратил повиквателни на играчи като Николо Дзаниоло и Матиа Закани, той отговори: „Има основателни мотиви, всеки говори без да знае нищо.“

Когато журналистите започнаха да настояват, опитвайки се да научат повече за решенията му, Манчини изглеждаше раздразнен: „Вратата е отворена за всички. Обадих се на играчи, които не са играли за Италия от дълго време.”

Голямата новина за Италия по време на международната пауза беше Матео Ретеги. 23-годишният футболист е роден в Аржентина, но има италиански паспорт, така че има право да играе за "адзурите".

Нападателят на Тигре вкара два гола в първите си два мача за Италия, а Манчини потвърди, че повече играчи, родени в чужбина, но с италиански паспорт ще бъдат повикани през следващите месеци.

„Ще бъдем по-щастливи, ако можем да намерим играчи в Италия. За съжаление сега това не е така“, каза Манчини.

„Сред първите седем клуба в Италия само Лацио има италиански централен нападател - Чиро Имобиле. Всеки има свои идеи, но на мен не ми пука много. Ако намерим подходящи играчи, ги оценяваме и вземаме решения. Ретеги е младо момче, има нужда от време и ако дойде в Европа или дори Италия, както чета, това би било предимство", каза още треньорът на "скуадра адзура". 

Агентите на Жиру се срещат с ръководството на Милан

Наполи удължава договора на грузинската си звезда

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS