Борусия Дортмунд победи Волфсбург с 1:0 в мач от 5-ия кръг на Бундеслигата и по този начин изпревари „вълците“, нареждайки се на 5-о място във временното класиране с 11 точки, докато Волфсбург има 9 и е на 7-а позиция. В герой за Борусия се превърна Марко Ройс, който вкара единственото попадение в мача.

На „Сигнал Идуна Парк“ Марко Ройс бе близо до отбелязване на гол с добро изпълнение на пряк свободен удар в 5-ата минута, но вратарят направи страхотно спасяване.

Три минути след началото на втората част вестфалци имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Джейми Байноу-Гитънс, но съдията даде сигнал играта да продължи.

В 54-ата минута реферът не отсъди дузпа и при свличане на Никлас Фюлкруг в наказателното поле на Волфсбург.

Натискът на тима, воден от Един Терзич, продължи. В 66-ата минута първо Феликс Нмеча стреля отдалеч, но топката мина покрай десния страничен стълб, а секунди по-късно вратарят на Волфсбург спаси шут на Юлиан Бранд.

Така се стигна до 68-ата минута, когато Бранд центрира премерено по земя отляво, като във вратарското поле Марко Ройс изпревари защитник на „вълците“ и отблизо порази вратата на гостите.

Волфсбург опита да се върне в мача с удар на Йонас Винд в 77-ата минута, но той бе неточен.

До края на срещата повече попадения не паднаха и „жълто-черните“ записаха втора поредна победа в Бундеслигата.

Резултати от останалите мачове от деня в Бундеслигата:

Аугсбург – Майнц 2:1

Борусия Мьонхенгладбах – РБ Лайпциг 0:1

Байерн Мюнхен – Бохум 7:0

Унион Берлин – Хофенхайм 0:2

7 гола и 3 обрата белязаха Гройтер Фюрт - Карлсруе, Лукас Петков изигра половин полувреме

Хари Кейн заби първи хеттрик при тежък разгром на Байерн Мюнхен (ВИДЕО)