Ал Насър постигна втора поредна победа в шампионата на Саудитска Арабия, след като победи категорично Ал Шабаб с 4:0 в двубой от четвъртия кръг на първенството. Така Ал Насър събра 6 точки и е на 6-о място във временното класиране, докато Ал Шабаб е 17-и с 2 точки в актива си.

Срещата на стадион „Ал-Ауал Парк“ започна чудесно за Ал Насър, който поведе в резултата след точно изпълнена дузпа от Кристиано Роналдо в 13-ата минута. Шест минути по-късно втори гол за домакините не бе зачетен заради нарушение на 38-годишния португалец.

В 38-ата минута Ал Насър отново получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад топката отново застана Кристиано, който и този път преодоля вратаря на гостите Ким Сун-Кю Ким – 2:0 за Ал Насър!

Две минути след това домакините вкараха и трети гол, но този път Роналдо асистира за другата голяма звезда в състава – Садио Мане.

Малко след изтичането на час игра Абдулрахман Гариб пропусна дузпа за Ал Насър, нацелвайки греда.

Въпреки това, домакините стигнаха и до четвърти гол, който бе дело на Султан Ал Ганам 10 минути преди края на редовното време.

В друг мач от кръга Ал Ахли спечели с 2:0 в домакинството си на Ал Таи. Мачът на стадион „Принц Абдула ал-Файзал“ бе предрешен в 35-ата минута, когато гостите останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Алфа Семедо.

Четири минути след това Ал Ахли поведе с гол на Рияд Марез, дошъл след подаване на Алан Сен Максимен.

Точно преди изтичането на час игра алжирецът, който пристигна от Манчестър Сити, асистира на привлечения от Барселона Франк Кесие, който вкара за 2:0 и така Ал Ахли събра 12 точки, колкото има и водачът в класирането Ал Итихад, докато Ал Таи е на 14-а позиция с 3 точки до момента през сезона.