Треньорското ръководство на Левски най-вероятно ще бъде принудено да направи промяна в своя състав за петъчната среща с Ботев Враца. Травмата на Келиан Ван дер Каап не е сериозна, но „сините“ едва ли ще рискуват с един от важните си футболисти.

Станислав Генчев: Първото домакинство на Герена, отбор и публика в името на Левски (ВИДЕО)

Нидерландецът е един от тримата централни бранители, които Станислав Генчев налага в системата 3-5-2.

Опциите пред треньорския щаб са няколко. Едната е Боби Рупанов да стартира като титуляр. Младокът влезе като смяна срещу Локомотив София.

Другият вариант е новото попълнение Клеман Икена да започне в центъра на отбраната. Тази позиция няма да е нова за нигериеца, който има мачове като стопер в бившия си клуб Дубрава.

Съществува и съвсем различен подход, който обаче изглежда най-малко вероятен. Става въпрос за смяна на тактическата постройка и Левски да играе с четирима бранители. Такъв вариант не беше пробвам по време на контролите и едва ли ще го видим в мача с Ботев Враца, който е в петък от 21:15 часа на стадион „Георги Аспарухов“.

Феновете на Левски могат да спечелят награди преди първото домакинство

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS