С човек по-малко Пирин се справи с Хебър, сериозно наказание грози Бодуров

Пирин Благоевград победи с 2:0 Хебър в първия мач от пролетния полусезон във Втора лига. Головете за домакините от Благоевград вкараха Станислав Манолев и Орлин Старокин. С победата „орлетата“ заемат лидерската си позиция в класирането. Тимът е с 38 точки, на три пред втория Локомотив София, който в понеделник приема Спортист Своге.

При резултата 0:0 Пирин остана с човек по-малко на терена в 34-тата минута, след като Николай Бодуров бе изгонен с директен червен картон. Бившият защитник на ЦСКА удари съвсем умишлено с лакът свой опонент и не остави избор на главния съдия. Впоследствие Бодуров не пожела да напусне терена и предизвика меле между състезателите на двата отбора. Бодуров започна да плюе по футболистите на Хебър, а след това опита да изрита без топка вратаря Александър Любенов.

За непристойното си поведение Бодуров е заплашен със сериозно наказание. Според правилника при удар с крак или опит за такъв при спряна игра наказанието е три срещи, а за наплюване на опонент – два мача.

Въпреки че останаха с човек по-малко, домакините успяха да поведат с 1:0 преди почивката, а през втората част бе оформен и крайният резултат.

Първата сериозна голова опасност пред една от двете врати дойде половин час след началото на мача. Юлиян Попев намери с центриране в наказателното поле Спас Георгиев, който отправи удар, но Александър Любенов спаси.

В 34-ата минута капитанът на Пирин Николай Бодуров удари в лицето противников играч и главният съдия Димитър Буров го изгони.

Секунди преди почивката домакините поведоха. Преслав Йорданов засече центриране от ъглов удар. Любенов успя да избие, но последва добавка на Манолев, който нямаше как да пропусне от чиста позиция.

През втората част гостите от Пазарджик не успяха да се възползват от числено си предимство и в 84-тата минута получиха втори гол във вратата си. Орлин Старокин се оказа очи в очи с вратаря на Хебър след добре организирана контраатака. Той успя хладнокръвно да отбележи с удар по земята.