Барселона победи с 3:0 Алавес като гост в двубой от деветия кръг на Ла Лига. Роберт Левандовски реализира хеттрик за "блаугранас" през първата част след две асистенции на Рафиня и една на Ерик Гарсия.

Каталунците са първи в класирането с 24 точки, докато вторият Реал Мадрид има 21. Алавес е на 12-о място с 10 точки.

Още в петата минута пореден играч на Барселона влезе в лазарета, след като Феран Торес се контузи и на негово място влезе Ерик Гарсия.

В 8-ата минута Рафиня центрира от свободен удар, а Роберт Левандовски с глава матира Антонио Сивера.

В 22-ата минута Педри отне топката в собствената си половина и подаде на Рафиня, който тръгна на самостоятелен рейд и вече стигнал в наказателното поле пусна пас към Левандовски, който насочи топката във вратата за 0:2.

Две минути след това Рафиня отново се понесе в атака, но този път Сивера успя с крак да избие топката, а секунди след това спаси и изстрел на Левандовски.

Роберт Левандовски оформи своя хеттрик, след като получи от Ерик Гарсия и с изстрел по земя преодоля Сивера.

В 43-ата минута Рафиня отново пусна добър пас в наказателното поле, но Левандовски не успя да стигне навреме до топката.

В последната минута на първата част Теналия Науел центрира в наказателното поле, където Тони Мартинес с глава прати топката зад Иняки Пеня, но попадението не бе зачетено заради засада след прегледа с ВАР.

Домакините приложиха натиск на Барселона в първите минути на втората част.

В 50-ата минута тимът на Луис Гарсия имаше добър шанс, но Тони Мартинес уцели десния страничен стълб.

В 66-ата минута Ханзи Флик извади Ламин Ямал и Ектор Форт и ги замени с Ансу Фати и Жул Кунде.

В 78-ата минута Кике Гарсия навлезе в наказателното поле и веднага пробва изстрел, но Пеня бе на място и отрази.

Пет минути преди края на двубоя второ попадение на Алавес не бе зачетено заради засада, която се видя ясно от страничния съдия и без намесата на ВАР.

Астън Вила остави Манчестър Юнайтед без победа в пети пореден мач (ВИДЕО)