Левски излиза на изключително негостоприемния стадион във Франкфурт за реванша с Айнтрахт от плейофите на Лигата на конференциите. Двубоят е тази вечер от 21:30ч., а „сините“ фенове се надяват на нова магична европейска вечер.

В първия мач в София Левски успя да изравни в последните секунди на мача, когато Асими Фадига изстреля истински снаряд към вратата на Кевин Трап и не остави никакви шансове на германския национал за нещо различно от това да направи физиономия, казваща: „Какво стана?“.

Това, което стана е, че Левски показа непримиримия си характер и отново стигна до късен гол. Това далеч не е първият подобен случай в европейски мач на „сините“. Всъщност е шестият в последните седем мача в Европа, които се изиграха през последните два сезона.

Първият случай беше в Малта, когато Левски стигна до победа с 1:0 срещу Хамрун Спартанс в първи мач от третия квалификационен кръг през сезон 2022/23. Тогава Филип Кръстев, който по-рано бе пропуснал дузпа, показа добра техника и отличен завършващ удар в 95-ата минута, с което донесе успеха на своя тим.

Седмица по-късно Левски отпадна от малтийците, но отново стигна до късен гол. След като Хамрун бе взел аванс, столичани стигнаха до изравнително попадение в първата минута от добавеното време. Тогава обаче Хамрун отговори с гол веднага след изпълнението на центъра, който не бе редовен заради навлязъл играч в половината на българския тим преди подновяването на играта, но ВАР нямаше, мачът влезе в продължения след 2:1 за Хамрун и 2:2 общ резултат, а Левски отпадна на дузпи.

През настоящия сезон вековният гранд реализира по един гол в добавеното време срещу всеки един от съперниците си. В първия мач срещу Шкупи в Скопие на стадион „Тодор Проески“ Роналдо се разписа за 2:0 в 93-ата минута.

В реванша на „Георги Аспарухов“ родният тим владееше спокойно мача, като бе сигурен за мястото си в следващата фаза, но това не попречи на Марин Петков да забие топката в мрежата на Шкупи за 1:0 в 101-вата минута.

Дойде ред на Апоел Беер Шева. Първият мач в Израел бе единственият от последните седем, в който Левски не успя да се разпише в добавеното време, но дори тогава имаше отлична възможност да го стори, когато Ивелин Попов нанесе хубав удар, който обаче бе избит от вратаря в напречната греда и излезе в корнер.

На реванша на „Герена“ се случи магията. Апоел стигна до изравнителен гол чрез българския национал Йоан Стоянов, след като преди това Уелтон бе дал аванс на Левски. Вече се виждаше как двубоят ще влезе в продължения, когато Патрик-Габриел Галчев центрира към наказателното поле, Джавад Ел Джемили нанесе удар, който бе блокиран, а при добавката Роналдо хвърли „синя“ България в екстаз – 2:1 за Левски и мач с Айнтрахт Франкфурт.

Този мач с Айнтрахт… препълнен стадион „Васил Левски“ за една от онези големи европейски вечери. Левски излезе срещу много по-скъп отбор – отбор с много по-голям бюджет от едно от топ 5 първенствата, но не се предаде, даде всичко от себе си и на моменти дори бе по-добър от своя съперник от Франкфурт, като абсолютно заслужено успя да го изравни, след като Рандал Коло Муани, за когото Пари Сен Жермен хвърля луди пари, бе дал аванс на германците в началото на мача. В 96-ата минута Асими Фадига вкара гола на живота си и „остави паяците в горния десен ъгъл без спалня“.

Сега Левски ще се надява на ново футболно чудо, за да отстрани силния си германски противник. С оглед показаното в първия мач можем да заключим, че макар разликата в класите наистина да е голяма, поне на хартия, Левски има своите шансове да елиминира Айнтрахт Франкфурт и да влезе в груповата фаза на Лигата на конференциите – групи, чакани от сезон 2010/11.

Ще напише ли Левски нова славна страница в своята история?

Николай Костов: Ще положим усилия да елиминираме Айнтрахт, готови сме за дузпи (ВИДЕО)

Кристиан Димитров: В миналия мач показахме, че не се отказваме и търсим победата до последно (ВИДЕО)

Феновете на Левски извиха дълга опашка в Германия за билети за Айнтрахт (ВИДЕО)

Левски е в Германия, полетът мина по план

Напрежение в Айнтрахт - Коло Муани отказа да тренира

Христо Йовов: След шоуто на българската публика в София, няма място за притеснение във Франкфурт (ВИДЕО)