Последният в Ла Лига Елче победи с минималното 1:0 Атлетико Мадрид в мач от 34-тия кръг. Решаващият гол в мача падна в 41-вата минута и подпали социалните мрежи.

Фидел реализира след изпълнение на тъч, при което футболистът на домакините беше престъпил страничната линия.

След успеха Елче си остава на последното място с 19 точки, без никакъв шанс да се спаси. Загубата пък свали „дюшечкиите“ на третата позиция. Отборът на Диего Симеоне е с 69 точки, на 2 зад втория Реал Мадрид, който в събота срази Хетафе с 1:0.

В началните минути Атлетико доминираше. В 7-ата минута Алваро Мората се озова на чиста стрелкова позиция, но вратарят Едгар Бадия успя да се намеси блестящо.

Десет минути по-късно Антоан Гризман също направи пропуск. Френският национал не намери очертанията на противниковата врата.

Така се стигна до 42-рата минута. След изпълнението на скандалния тъч Фидел получи на границата на наказателното поле и вкара за 1:0. Нередовното попадение беше зачетено, въпреки нарушението на правилата.

След почивката Елче се бранеше добре и не позволи на „дюшекчиите“ да създадат много на брой голови ситуации пред вратата на Бадия.

В 89-ата минута дори домакините можеха да направят резултата 2:0. Защитата на Атлети проспа едно центриране, а Лукас Бойе стреля, но покрай левия страничен стълб.

Резултатът остана непроменен и трите точки останаха за Елче. В следващия кръг опашкарят в Ла Лига гостува на Хетафе, докато Атлетико Мадрид посреща Осасуна.

Валенсия удари Селта Виго с гол в края и отскочи нагоре в класирането (ВИДЕО)