Само два отбора във Висшата лига са правили геройски обрат като Борнемут

Борнемут сътвори обрата на сезона, след като губеше с 0:3 на полувремето в домакинството си на Лутън от Висшата лига, но през втората част вкара 4 безответни гола и спечели мача, поднасяйки изключително драматична победа на своите фенове.

Геройството, което сториха „черешките“, е правено само още два пъти в историята на Висшата лига, като и двата случая са през този век.

Другите два отбора, които са успявали да спечелят мач от първенството на Англия, в който са губели с поне 3 гола на полувремето, са Манчестър Юнайтед и Уулвърхемптън.

„Червените дяволи“ надвиха Тотнъм през септември 2001 г. с 5:3, след като губеха с 0:3 на полувремето. „Вълците“ пък надвиха Лестър след обрат от 0:3 до 4:3 през октомври 2003 г.

Борнемут възкръсна като феникс и осъществи един от най-великите обрати в историята на Висшата лига (ВИДЕО)