Шотландия устиска 0:0 срещу Португалия, печелейки първа точка в групата си от Лига на нациите. Въпреки неуспеха в Глазгоу, иберийците остават лидери в пресявката с 10 точки – три повече от Хърватия. Предпоследното място засега е окупирано от Полша с 4 точки.

Шотландците стартираха добре и след 4 минути игра имаха шанс за гол. Центриране на Анди Робъртсън бе засечено с глава от Скот Мактомини, чийто опит попадна право в ръцете на вратаря. Сетне дойде и първият опит на Кристиано Роналдо. Португалската суперзвезда отправи изстрел от средна дистанция, неуспял да затрудни сериозно Крейг Гордън.

Беларус изпусна Люксембург и заплете възел в групата ни

В следващите минути иберийците контролираха топката, но не успяваха да стигнат до нещо опасно пред вратата на своя домакин. При едно статично положение бе изпуснат Райън Кристи, пратил топката над вратата.

След точно половин час Роналдо опита акробатично изпълнение, ала не бе точен. 11 минути по-късно КР7 отново не успя да порази вратата на „гайдарите“.

Испания разкова Сърбия и стигна четвъртфиналите в Лигата на нациите

Отвъд почивката еврошампионът от 2016 година вдигна оборотите и започна да реди атаки. Пак Роналдо бе замесен и пак не уцели вратата – този път с глава. Секунди по-късно Франсиско Консейсао бе на отлична позиция, след като получи топката от Роналдо, но прати топката високо над вратата.

Чак в 55-ата минута Роналдо опъна мрежата на съперника, но заради по-ранното излизане на кълбото от терена голът не бе зачетен.

В следващите минути отбраната на Шотландия сериозно се затрудняваше, но със сетни сили опазваше вратата си. Островитяните дори видяха как топката се удря в гредата им при изпълнение на Бруно Фернандеш от корнер.

Натискът на гостите продължи и в 87-ата минута те бяха много близо до това да поведат, вероятно и да спечелят. Рафаел Леао развинти Ралстън и намери Бруно Фернандеш, който стреля веднага, а Гордън направи спасяване само на база инстинкт.

Северна Ирландия потопи Титаника на Илиан Илиев и ни показа, че ютията още е залепена