Състезаващата се за България Кимиа Алиазаде допусна нелепа загуба в първия си мач на турнира по таекуондо в категория до 57 килограма. Алиазаде допусна поражение в последната секунда от сънародничката си Нахид Каяничадзе с 1:2 рунда.

Алиазаде взе първата част, загуби втората и водеше с 7:3 малко преди края на решителния трети рунд, но допусна да бъде изравнена до 7:7, а при допълнителните критерии съдиите присъдиха победата на Нахид Каяничадзе.

Така Кимиа Алиазаде ще се надява нейната сънародничка да стигне до финал, за да я „издърпа“ до репешажите

Алиазаде поведе с 4:0, а малко след това иранката поиска видеоповторение за отчитане на успешен удар. Съдиите прецениха, че ударът е факт и Кияничаде успя да намали резултата до 3:4.

Малко преди края на първата част двете таекуондистки си размениха по 3 точки и резултатът стана 8:7 за Кимиа. След разменени атаки главният рефер сам поиска разглеждане на ситуацията с видеоповторение и в крайна сметка резултатът стана 10:7 за състезаващата се за българия спортистка.

Така тя поведе с 1:0 рунда, като за победа в мача са необходими две спечелени части.

В началото на втората част Кимиа Ализаде поиска видеоповторение, което се оказа успешно и тя поведе с 4:0 в началото на рудна. Последва още една точка за Ализаде и резултатът стана 5:0, но след това иранката намали до 5:2.

50 секунди преди края на частта обаче Ализаде допусна удар в главата и резултатът стана 5:5. До края на рувна обаче състезаващата се за България състезателка опита да стигне до победата, но допусна точка и загуби рунда с 5:6.

Така се стигна до трети решаващ рунд между двете състезателки. Нахид Кияничанде поведе с 2:0 в допълнителния рунд. Кимиа обръна резултата до 5:2 с две успешни атаки, но допусна точка, след като излезе от тепиха. 26 секунди преди края иранката атакува и избута Кимиа Ализаде извън очертанията, като се стигна до видеоповторение и точка на нашата таекуондистка до 6:3. Последва още една точка заради наказание – 7:3, след това резултатът стана 7:4, а секунда преди края тя допусна изравняване до 7:7, което се оказа и фатално като при допълнителните критерии Нахид Каяничадзе спечели мача.