Габриел е трябвало да бъде изгонен при загубата на Арсенал с 1:2 от Манчестър Сити през април, установи комисията за ключови инциденти в мачовете от Висшата лига, съобщава The Athletic.
В 82-ата минута защитникът на “артилеристите” беше бутнат от Ерлинг Холанд и двамата се сблъскаха, а Габриел удари с глава нападателя.
След инцидента съдията Антъни Тейлър показа жълт картон и на двамата, а ВАР-арбитърът Джон Брукс не се намеси.
Комисията е постановила с мнозинство от 3:2 гласа, че действията на Габриел е трябвало да доведат до червен картон за насилствено поведение, поради допълнителното движение на главата му.
Един от членовете на комисията също би подкрепил намеса на ВАР за ясна и очевидна грешка, но мнозинството от комисията не се е съгласила и е счела, че решението на Брукс да не изпраща Тейлър на монитора е правилно.
Тъй като инцидентът е забелязан от главния съдия Тейлър, който е предприел действия, и е прегледан от ВАР, Габриел няма да бъде подложен на ретроспективни действия.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS


