Севиля доближи Барса и Реал след труден успех във Валядолид

Севиля доближи лидерите в Примера дивисион Барселона и Реал Мадрид на само една точка, след като победи Валядолид с минималното 1:0 като гост. Единственото попадение за андалусийците отбеляза Евер Банега още в 13-ата минута от дузпа. По този начин Севиля вече има 27 точки и е на трета позиция. Реал и Барса са лидери с по 28, но и мач по-малко. Валядолид пък е на 14-та позиция със 17.

Севиля стартира мача много агресивно и създаде няколко добри положения пред вратата на домакините. В 10-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Хави Мояно извърши много груб фаул срещу Нолито в наказателното поле на Валядолид. Съдията веднага посочи бялата точка, като зад топката застана Евер Банега. 31-годишният футболист стреля много силно в горния десен ъгъл на вратата и не остави никакви шансове на стража на домакините за 1:0. В 38-ата минута играчите на Валядолид бяха близо до изравнителен гол, но ударът на Сандро Рамирес срещна гредата.

След почивката домакините опитаха да натиснат съперника си, но така и не успяха да затруднят вратаря на Севиля. Андалусийците пък завършиха срещата с човек по-малко, след като в 90-ата минута на мача Лукас Окампос си изкара втори жълт картон и бе пратен под душовете от съдията Едуардо Прието Иглесиас.