Севиля вече е на точка от седмото място в Ла Лига след успех с 3:0 над Валядолид в двубой от 34-ия кръг на испанското първенство.

С успеха тимът, воден от Хосе Луис Мендибилар, който в една част от сезона беше в зоната на изпадащите, вече е с 47 точки - само на точка от Жирона, който заема седмото място, даващо право на участие в Лигата на конференциите. Валядолид пък е точно над чертата на изпадащите с 35 точки на 17-ата позиция. 18-ият Хетафе има 34.

През първата част на двубоя темпото на игра не бе по стандартите на Ла Лига и опасните ситуации бяха кът. Интересното се случи в края на полувремето. С изтичането на четирите минути добавено време домакините изпълниха ъглов удар, топката бе избита извън наказателното поле, играч на Валядорид стреля, шутът му бе блокиран, а Ескудеро се засили и с мощна тупалка изпрати топката към мрежата. В същото време обаче главният съдия вдигна ръка и даде сигнал за край на полувремето преди топката да пресече голлинията.

Скандал в Испания – съдията свири край, докато топката летеше към вратата (ВИДЕО)

През второто полувреме обаче андалусийци вдигнаха оборотите и успяха да отбележат две попадения.

Първото от тях падна пет минути след началото на втората част. Световният шампион Гонсало Монтиел центрира в наказателното поле, където Рафа Мир с гърди успя да вкара топката във вратата на Жорди Масип.

В 59-ата минута Мир вкара за втори път топката в мрежата на Масип, но попадението не бе зачетено.В 78-ата минута и попадение на Папу Гомес не бе зачетено заради засада.

Минута по-късно Гомес все пак успя да се разпише след асистенция на Гудел и този световен шампион в състава на андалусийци даде приноса си за победата с попадение за 0:2.

В третата минута на добавеното време Хесус Корона елегантно овладя топката и я прати неспасяемо в левия ъгъл на вратата, пазена от Масип.

Брайтън сломи Арсенал и постла червения килим на Сити за титлата (ВИДЕО)