Шалке и Айнтрахт Франкфурт завършиха при равенство 2:2 на „Велтинс Арена“ в двубой от предпоследния 33-и кръг в германската Бундеслига. Зимон Тероде даде ранен аванс на „кралско сините“ още в първата минута. „Орлите“ стигнаха до обрат чрез Даичи Камада и Тута. Шалке стигна до точката след попадение на Зебастиан Полтер в края на срещата.

Шалке се намира на 16-о място в Бундеслигата с 31 пункта, докато Айнтрахт Франкфурт е на 8-мо място с 47 точки.

След само 40 игрови секунди Шалке получи правото да изпълни статично положение. Родриго Саласар центрира на първа греда, където Зимон Тероде се извиси над всички и даде аванс на „кралско сините“.

Рандал Коло Муани напредна по лявото крило в 21-вата минута, след като се справи с опеката на Мориц Йенц. Френският национал центрира по земята за Даичи Камада, който с удар от средна дистанция в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Александър Шволов възстанови паритета.

Натискът на Айнтрахт Франкфурт продължи и в началните минути на второто полувреме. След многоходова атака на „орлите“ в 59-ата минута топката достигна до Алмами Туре, който центрира в наказателното поле за Тута, който с глава прати топката в мрежата.

Хенинг Матричиани отне топката от футболист на Айнтрахт дълбоко в полето на гостите и подаде за Тобайс Мор, който центрира, а в наказателното поле Зебастиан Полтер прати топката в мрежата.

В друг двубой, който се изигра по същото време Бохум и Херта Берлин завършиха наравно 1:1, като Херта остава на дъното на таблицата и официално отпада от Бундеслигата. Докато Бохум е една позиция над чертата с 32 пункта в актива си.

Хофенхайм пък официално се спаси, след като победи Унион Берлин с 4:2 и натрупа 35 точки, заемайки 13-о място. Унион Берлин остава четвърти с 59 точки.