Вердер Бремен и Кьолн не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в мач от 33-ия кръг на Бундеслигата.

Българският национал Илия Груев изигра едно полувреме за „бременските музиканти“. Той започна като титуляр, но беше сменен за началото на втората част.

След ремито Кьолн остава на 10-ата позиция с актив от 42 точки, докато Вердер е 12-и с 36 точки. Така Груев и компания си гарантираха оставането на германския елит и през следващия сезон.

В 8-ата минута пред Вердер се откри първият голов шанс. Ударът на Марвин Дукш обаче беше спасен от Марвин Швебе.

Пет минути по-късно и Иржи Павленка трябваше да се изявява. Той се намеси чудесно и отказа Флориан Кайнц.

Така се стигна до 36-ата минута, когато „козлите“ излязоха напред в резултата. Щефан Тигес засече с глава центриране в наказателното поле и от близко разстояние порази целта.

В самия край на първата част Тим Хюберс можеше да удвои за Кьолн, но след корнер ударът му с глава не намери целта.

На почивката Оле Вернер направи две промени в своя състав. Една от тях беше Илия Груев, който напусна за сметка на Кристиан Грос.

Вердер заигра по-добре и успя да се добере до скъпоценната точка, благодарение на гола на Романо Шмид в 73-тата минута. Марвин Дукш даде асистенцията.

В последния кръг от Бундеслигата Вердер Бремен гостува на Унион Берлин в мач без особено значение, докато Кьолн посреща Байерн Мюнхен.

Шалке спаси точката срещу Фанкфурт и запази шансовете си за спасение, Херта полетя към Втора Бундеслига