Севиля допусна поражение с 1:3 от Магдебург в предсезонна контрола, изиграла се стадион MDCC в едноименния германски град. Четирите попадения паднаха преди почивката.

До 19 минута двата отбора си размениха по един гол. Четвърт час след началото втородивизионният германски тим излезе напред в резултата. Точен беше Лука Шулер.

Пет минути по-късно победителят от Лига Европа възстанови равенството след автогол. Отбеляза си го именно Шулер.

В края на първата част Севиля допусна два безответни гола и много затрудни задачата си за втората част. Точни за домакините бяха Леон Бел в 40-ата минута и Баръш Атик в 44-тата минута.

През втората част опитите на испанците да се върнат в мача бяха безуспешни. Резултатът се запази непроменен.

Контролата на Магдебург със Севиля отпразнува началото на един по-специален сезон за германския тим, който отбеляза 50-ата годишнина от спечелената през 1974 Купа на носителите на национални купи. Тогава на финала Магдебург побеждава Милан с 2:0. Начело е легендарният Хайнц Крюгел, а по пътя към финала са отстранени НАК Бреда, Баник Острава, Берое и Спортинг Лисабон.