Шампионът в Националната баскетболна лига Рилски спортист Самоков победи Миньор Перник с 87:75 (26:14, 17:26, 21:18, 23:17) като гост в мач от втория кръг на българското баскетболно първенство.

През първото полувреме нито един от двата отбора не успя да вземе сериозно предимство, след като си размениха по една четвърт. Гостите от Самоков поведоха с 12 точки след първите 10 минути, но на полувремето авансът им бе едва три точки при 43:40.

През второто полувреме Миньор дълго време удържаше натиска на съперника си, но в края на двубоя тимът от Самоков успя да направи разликата отново двуцифрена.

Чавдар Костов отбеляза 16 точки за втората поредна победа на шампионите в първенството, а с 14 приключи Джордан Сешън.

За Миньор Лъчезар Тошков наниза 21 точки, а Борислав Младенов отбеляза 16.

В другия мач от деня Левски спечели с 96:91 (20:21, 28:19, 20:18, 28:33) в домакинството си на Шумен.

За "сините" това бе първа победа за сезона, а с най-голям принос за нея бе Лъчезар Димитров, който реализира 28 точки. С 22 приключи Димитър Маринчешки, а Златин Георгиев приключи със 17.

За тима на Шумен, който през целия мач изоставаше с малко, петима играчи завършиха с поне по 14 точки, като с най-много - 19, се отличи Бенямин Зецич.

Орео Идоу добави 18, но това не стигна на гостите, за да избегнат втората си загуба от началото на сезона.