Футболист №1 на България за 2022 г. при жените Симона Петкова отново вкара гол на бившия си отбор Йънг Бойс. Въпреки това тимът на българката Аарау загуби с 2:3 от Йънг Бойс във втория мач между двата отбора от плейофите на швейцарското първенство.

Това бе последен мач за двата тима, като в него Симона Петкова вкара в 42-ата минута, когато пресира вратарката на домакините, накара я да сгреши и с левия крак вкара гол.

През втората част двата отбора си вкараха по още един гол и така срещата влезе в продължения, в които Йънг Бойс отбеляза два пъти и така спечели.

Така Симона Петкова завършва сезона в Швейцария с 5 попадения, които са никак нелош актив, тъй като тя дълго време бе контузена и се завърна в началото на 2023 г.