Синът на Кармело Антъни се отчете с 42 точки по време на камп, събрал 100-те най-големи гимназиални надежди в САЩ. 

17-годишният Киян Антъни учи в гимназия Long Island Lutheran в Глен Хед, Ню Йорк. Според 247Sports той заема 57-а позиция сред най-добрите баскетболисти за неговата възраст, както и 9-о място сред гардовете. 

Киян вече е получил предложения да продължи образованието си в Охайо Стейт и Аризона, но не изключва и възможността да се присъедини към Сиракюз. Тимът печели своята първата титла през 2003 г., именно с Кармело Антъни в състава си. 

Кампът е генерална репетиция за определянето на състава на САЩ за Световното първенство при 17-годишните, което ще се проведе в края на месеца в Истанбул. 

Киян Антъни е висок 195 см. и тежи 84 кг. Той се запалва по баскетбола от ранна детска възраст, като често може да бъде видян в социалните мрежи, тренирайки с баща си. 

Бостън взе и втория мач с Далас във финала на НБА

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS