Интересно признание направи легендата на българския футбол и настоящ собственик на Левски Наско Сираков. Той бе гост в предаването „120 минути“ по bTV по случай своя юбилей. „При мен 95% от постиганото е труд и само 5% талант. Бях малко дърводелец в началото. Всичко се дължи на много, много тренировки и труд“, призна Сираков.

Сираков към Кирил Петков: Чудесно е, че държавата помага на другите, но нека го направи за Левски и ЦСКА

„Преди няколко дни малката ми дъщеря беше написала нещо от сорта: „Тате, викат ти единака, но не забравяй, че сме цяла глутница“. Така го приемам аз. Лека му пръст на баща ми, той изгаряше от желание да вървя по неговия път. Спартански начин на възпитание и живот. Когато се налага бой, ама както трябва, не пошляпване. Както бият борците. И сега съм му благодарен за този начин на отношение към мен. Никога не съм бил божакравичка в детството ми и сигурно това до огромна степен е повлияло на развитието ми после. Зверска дисциплина. Майка ми, която също почина, ми е разказвала, че ме е целувал само, когато спя“, призна Сираков.

„Никога не е имало дилема при мен борба или футбол. Имаше при него. От много малък виждах, че футболът ми се отдава на улицата. Ние от нашето поколение станахме футболисти на улицата и в училище, а не на тренировъчен процес. Винаги съм знаел и съм искал, мечтата ми е била един ден да играя в мъжете на Левски. Не съм си го и представял, че мога да стигна до Герена. Стъпка по стъпка се получи. Винаги съм го казвал. Имал съм щастието и удоволствието да играя с фантастични играчи, които са били по-талантливи от мен. Срещнал съм се с изключителни таланти, които не постигнаха абсолютно нищо. Благодарен съм на всички треньори, с които съм работил“, заяви още той.

„Никога в националния отбор не сме се делили на отбори. Имаше поне 4-5 играчи от Левски, толкова от ЦСКА и от всички отбори. На Световното в Мексико даже имаше играч от Б група – от Добруджа. Ние забравяхме клубните пристрастия от първата минута, в която стъпвахме в съблекалнята на националния отбор. Дебютантите – с някой шамар зад врата. Трябва да има ред и дисциплина. Не се е налагало да повтаряме“, каза Сираков.

В течение на предаването на Сираков бе пуснат запис с думи на Христо Стоичков. Камата отправи видеосъобщение към собственика на Левски: „Наско честит рожден ден, щастие и успехи. Много неща сме преживели заедно на терените и извън терените. Не забравям, че ми гласувахте доверие за онзи мач срещу Франция. Казах ти тогава, че само ми дайте топката и ще ти я кача на главата за онзи гол срещу Жан-Мари Пфаф. Приятел за приятелите”, каза Стоичков.

Сираков отговори на съобщението. „Тогава се преборихме, най-вече аз. Бях от играчите с най-голям опит и водачи на този отбор. Първо се преборихме Ицо да бъде титуляр в тази среща. Имаше колебания в треньора. Потенциалът на Христо се виждаше с просто око. Не съжалявам, че заложихме на него. Това, че ритна една топка високо и аз вкарах гол, да не си преписва, че ме е целил. Прилично центриране от фал и аз вкарах гол. Виждаше се, че той има страхотен потенциал и трябва да бъде използван за националния отбор. Колко пъти съм повтарял за него – имаше ужасяващ глад за успехи. На базата на качествата, които имаше, с това успя най-много“, каза Сираков за Стоичков.

Наско Сираков: Левски ми костваше много безсънни нощи и цигари - излизаме от дупката

С Бутонките напред: Левски: Я, елате пиленца при батко!

Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS