След 45 месеца суша баскетболните националки спечелиха

Веско Вълчев Веско Вълчев

Женският национален отбор по баскетбол записа страхотна победа на старта на евроквалификациите. Воденият от Стефан Михайлов тим спечели 84:69 гостуването на Исландия в Рейкявик. Така бе прекъсната тежката серия от близо три години и 9 месеца без победа за националките ни.

В залата в Рейкявик се бе събрала и гласовита българска агитка, която даде допълнителен стимул на момичетата.

България стартира силно и поведе с 6:0, а после с 13:3. Въпреки, че домакините съкратиха преднината до края на първата четвърт прекъсването дойде при 19:15. През втората част затвърдихме доброто преставяне и на почивката резултатът бе 45:28, а дебют за отбора направи Евгения Нацкина.

В началото на втората част преднината набъбна на 14 точки, а в началото на последната тя вече бе 16. Най-голямата преднина за България бе 18 точки в средата на последната част.

Най-резултатна бе Христина Иванова, която записа 25 точки и 8 борби. Димана Георгиева пък завърши мача с 12 точки и 8 борби.

В неделя на 17 ноември България приема фаворита Словения в зала „Универсиада“. Словенките спечелиха с 70:64 двубоя си с Гърция.