Наполи се наложи над Ювентус с 1:0 като гост на „Алианц Стейдиъм“ в двубой от 31-ия кръг на италианската Серия А. Анхел ди Мария успя да открие резултата в 83-ата минута, но голът не бе зачетен след дълго преразглеждане с VAR заради нарушение в зародиша на атаката на „бианконерите“. Душан Влахович също бе точен в 90-ата минута, но и неговото попадение не бе зачетено. Победният гол бе реализиран дълбоко в добавеното време от Джакомо Распадори.

След този успех Наполи остава лидер, като е все по-близо до това да бъде коронован за новия шампион на Италия, като вече има 78 точки в актива си, докато Ювентус е на 3-о място с 59 пункта, след като му бяха върнати, първоначално отнетите 15 в хода на сезона.

През първото полувреме двамата отбора спазваха отлична тактическа дисциплина, именно заради това не се стигна до чисто голово положение пред някоя от двете врати в първите 45 минути от двубоя.

Наполи започна по-силно второто полувреме. В 70-ата минута Виктор Осимен бе намерен в наказателното поле на Ювентус и шутира, но право в десния страничен стълб.

След центриране в наказателното поле на Ювентус в 74-ата минута, Осимен се извиси над всички и засече с глава, но Войчех Шчесни отрази по впечатляващ начин.

Даниеле Ругани отне топката пред своето наказателно поле в 83-ата минута и с дълъг пас намери Анхел ди Мария, който се справи с двама бранители на Наполи и прати топката във вратата. Голът обаче не бе зачетен заради нарушение в зародиша на атаката на „бионконерите“, след като ситуацията бе дълго време преразглеждана чрез VARл

Федерико Киеза проби отляво и навлезе в наказателното поле на Наполи в 90-ата минута, след което сви топката за Душан Влахович, който порази целта. Съдията обаче даде знак, че топката е напуснала очертанията на терена с целия си обем при финта на Киеза.

В третата минута от добавеното време Наполи разгърна по много добър начин атаката си. Елиф Елмас напредна по дясното крило и центрира на втора греда, където Джакомо Распадори засече от воле, за да вкара, а попадението му бе с цената на три точки.

Без изненада – Милан спечели срещу Лече и прекъсна серията без успех (ВИДЕО)