Милан победи Лече с 2:0 в мач от 31-вия кръг на Серия А. Така Милан взе 56-та точка и спечели, след като в предишните два двубоя бе завършил наравно срещу Болоня и Емполи.

Две попадения за успеха на „росонерите“ отбеляза Рафаел Леао, който се разписа в 40-ата и 75-ата минута на двубоя.

В 14-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за потенциална игра с ръка в наказателното поле, реферът Даниеле Чифи прегледа ситуацията на ВАР и взе решение, че дузпа няма.

В 21-ата минута Лемек Банда засече центриране от фланга, но топката се удари в левия стълб на вратата.

Милан поведе в 40-ата минута. Рафаел Леало скочи най-високо и засече красиво центриране в наказателното поле, изпращайки топката в мрежата на съперника – 1:0.

В 53-ата минута Брахим Диас стреля мощно, но топката се удари в защитник.
В 70-ата минута гостите можеха да изравнят. Габриел Стрефеца намери пространство на границата на наказателно поле и стреля към горния десен ъгъл, но Майк Менян спаси.
В 73-ата минута Рафаел Леао преодоля съперник в наказателното поле и стреля към вратата, но топката мина над гредата.

Все пак Леао вкара втори гол. Това се случи в 75-ата минута, когато футболистът на Милан успя да се измъкне зад защитниците и стреля неспасяемо във вратата на Владимиро Фалконе.

Монца със знаменит обрат срещу Фиорентина, Антов гледа от пейката (ВИДЕО)

Лукаку прекъсна черната серия на Интер (ВИДЕО)