Стивън Петков завърши сезона с гол №14

Лора Николаева Лора Николаева

Българският нападател Стивън Петков завърши сезона в португалската сегунда дивизао с гол. Бившият играч на Ботев Пловдив се разписа при победата с 4:1 на своя Фейрензе над Насионал Мадейраа.

Оче Очоуечи откри резултата за домакините още в 9-ата минута след асистенция на Петков. Три минути след това българинът реализира своя 14-и гол от началото на сезона, пращайки топката във вратата с брилянтен изстрел извън наказателното поле, за да покачи на 2:0.

В 55-ата минута гостите от Мадейра върнаха един гол, но с два гола на Родригеш Фейрензе оформи крайното 4:1.

Договорът на Петков с Фейрензе изтече, като не е ясно къде ще продължи кариерата си нападателят.