Щутгарт надви с 2:1 Холщайн Кил в мач от осмия кръг на германската Бундеслига. С победата тимът на Себастиан Хьонес се изкачи на осмо място в таблицата, събирайки 12 точки. Холщайн е на предпоследната 12-а позиция със само две точки. Успехът за Щутгарт идва броени дни, след като тимът нанесе първата загуба за сезона на Ювентус – в Шампионска лига.

Дениз Ундав даде аванс за баварците в 19-ата минута, когато прехвърли вратаря на Холщайн Тимо Вайнер.

До почивката двата тима не си вкараха повече голове, а и положенията на „Мерцедес Арена“ липсваха.

Отборът на Лукас Петков надви Хамбургер в зрелищен мач

В 61-вата минута Ел Билал Туре, донесъл победата над Юве в ШЛ, отправи силен удар от дистанция, попаднал в мрежата на гостите – 2:0.

Съвсем малко след уж успокоителното попадение Джеф Шабот получи втори жълт картон и бе изгонен, а Щутгарт остана с 10 души.

Шест минути Армин Гигович намали с попадение за гостите от Кил. Малко след гола му обаче нападателян Ян Фит Арп си изкара червен картон и възстанови численото равенство.