Отборът на Лайпциг спечели с 3:1 домакинството срещу Фрайбург в мач от 8 кръг на Първа Бундеслига. По този начин Лайпциг записа седма победа от началото на първенството, като междувременно записа две ремита.

В първите 10 минути двата отбора пропуснаха по едно чисто положение.

Първо в 9-ата минута Люис Опенда получи в наказателното поле, стреля, но изпрати топката над вратата. След минута Джуниър Адаму от Фрайбург засече центриране в наказателното поле и намери пространство за удар, но топката мина встрани от вратата.

В 15-ата минута Фрайбург поведе. Винченцо Грифо отправи красиво прехвърлящо центриране в наказателното поле, където Рицу Доан скочи високо и насочи топката към десния ъгъл – 0:1.

Гостите пропуснаха още една добра възможност в 31-ата минута. Кристиан Гюнтер шутира опасно, но не уцели вратата.

В 36-ата минута Бенямин Шешко имаше възможност да изравни, но Ноа Атуболу спаси и изби в корнер.

До почивката домакините пропуснаха още два шанса. Първо Бенямин Шешко, а след това и Кристоф Баумгартнер пропуснаха.

В началото на второто полувреме домакините обърнаха. Първо в 47-ата минута Вили Орбан си освободи пространство в наказателното поле, след като получи подаване от Хендрикс и стреля в долния десен ъгъл за 1:1.

В 58-ата минута Лутсхарел Геертруда достигна до пас дълбоко в наказателното поле и вкара в десния ъгъл за 2:1.

11 минути преди края на мача Лайпциг окончателно „затвори“ двубоя. Люис Опенда получи пас от Андрезиньо и остана сам среща вратаря, като завърши успешно атаката – 3:1.

Борусия Дортмунд допусна нов обрат (ВИДЕО)