Само дни след като загуби с 2:5 като гост на Реал Мадрид, Борусия Дортмунд отстъпи на Аугсбург с 1:2 при визитата си на Аугсбург от осмия кръг на Бундеслигата, и отново след обрат, както стана и на „Сантиаго Бернабеу“.

„Жълто-черните“ излязоха напред в резултата още в четвъртата минута на срещата. Серу Гираси пусна хубаво подаване за Дониел Мален, който си овладя топката по красив начин, преодоля пазача си и с шут в горния десен ъгъл отбеляза за 0:1.

В 25-ата минута Аугсбург успя да изравни. Мариус Волф изведе Алекси Клод-Морис, който си овладя топката и стреля от дистанция, а топката се озова в долния десен ъгъл, като не остави никакви шансове на Грегор Кобел – 1:1.

В 50-ата минута баварците стигнаха до пълен обрат. Рикоширала топка се озова в краката на Алекси Клод-Морис малко зад линията на наказателното поле, а той стреля великолепно към долния ляв ъгъл, а Кобел не реагира – 2:1.

Дълбоко в добавеното време, в деветата след изтичане на редовните 90, Дортмунд остана с човек по-малко, след като появилият се от резервната скамейка Алмугера Кабар получи втори жълт и респективно червен картон.

С успеха Аугсбург събра 10 точки в актива си на 11-ото място във временното класиране на Бундеслигата. Борусия Дортмунд пък остава на седмата позиция с две повече. Вестфалси са с едва четири победи от осем мача.

В друг мач от кръга, игран по същото време, Санкт Паули и Волфсбург не си вкараха и завършиха при нулево равенство. Новакът в елита заема 16-ото място с пет точки, докато "вълците" са 14-и с три повече.