Арсенал и Тотнъм не се победиха и завършиха при равенство 2:2 на „Емирейтс“ в дербито на Северен Лондон от шестия кръг на Висшата лига.

Световният шампион с Аржентина Кристиан Ромеро бе на път да се превърне в грешник за „шпорите“, след като си вкара автогол и направи дузпа, но Хюн-мин Сон спаси точката за гостите. Букайо Сака блесна са домакините.

С това равенство двата тима вече имат по 14 точки в актива си. Тотнъм се намира на четвъртата позиция във временното класиране заради по-добра голова разлика (+8 : +5) от „топчиите“, които са пети.

След само четири минути игра Хюн-мин Сон прати топката в мрежата на Арсенал, но попадението му не бе признато заради засада.

В 16-ата минута Еди Нкетия получи топката в наказателното поле и проби добре отляво, след което нанесе силен удар към далечния ъгъл, но Гилермо Викарио бе добре позициониран и показа добър рефлекс, избивайки топката встрани.

Десет минути по-късно Арсенал все пак стигна до попадение. Мартин Йодегор пусна топката към Букайо Сака, който напредна по дясното крило, навлезе навътре и нанесе удар, който рикошира в тялото на Кристиан Ромеро и заблуди Викарио – 1:0.

В 38-ата минута гостите бяха много близо до изравнително попадение, след като Бренън Джонсън получи пас отдясно и стреля, но Давид Рая демонстрира невероятен рефлекс и не позволи топката да влезе в мрежата му.

Четири минути по-късно обаче испанецът бе безпомощен. Именно той не изби добре една топка и позволи на Тотнъм да организира нападение, Джеймс Мадисън навлезе отляво в наказателното поле и пусна към Хюн-мин Сон, който с прецизен удар и помощта на левия страничен стълб изравни – 1:1.

Второто полувреме започна вихрено с бърза размяна на голове. В 50-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Тотнъм Кристиан Ромеро игра с ръка и това доведе до дузпа за Арсенал след 5-минутно преразглеждане с ВАР. Букайо Сака изпълни в средата и даде аванс на Арсенал.

Само минута след това „шпорите“ възстановиха равенството. Джеймс Мадисън отне топката от Жоржиньо на около 35 метра от вратата и намери Сон, като комбинацията между двамата отново сработи и южнокореецът се разписа за 2:2.

Двата тима продължиха да атакуват до края на срещата и създадоха няколко интересни ситуации за гол, но такъв така и не падна.

Южноамериканска магия донесе пети пореден успех на Ливърпул във Висшата лига (ВИДЕО)

Кризата в Челси няма край, нова загуба на ''Стамфорд Бридж'' (ВИДЕО)