Ливърпул записа пета поредна победа във Висшата лига, след като победи Уест Хем с 3:1 на Анфийлд. Мърсисайдци поведоха в 15-ата минута с гол от дузпа на Мохамед Салах, но в края на първата част Джаред Боуен изравни. Дарвин Нуньес изведе "червените" отново напред, а Диого Жота подсигури успеха на отбора на Юрген Клоп. Победата върна Ливърпул на втората позиция в таблицата с 16 точки, докато Уест Хем е 7-и с 10 пункта.

Първото по-сериозно положение бе в 7-ата минута. Томаш Соучек бе намерен в наказателното поле и стреля с глава, но Алисон се отчете с феноменална намеса и изби топката в корнер.

8 минути по-късно “червените” получиха дузпа, след като Найеф Агер фаулира Мохамед Салах, а именно египтянинът застана зад топката. С мощен изстрел в центъра на вратата, крилото откри резултата.

В 39-ата минута Салах бе близо до отбелязването на втори гол, но ударът му от границата на наказателното поле мина близо до ляват странична греда.

Три минути по-късно Джаръд Боуен изравни за Уест Хем. Михаил Антонио изведе Владимир Цоуфал, който с прецизно центриране намери Боуен. Крилото на “чуковете” изпревари Върджил ван Дайк, плонжира и отбеляза с глава. В 45-ата минута Ливърпул отбеляза втори гол, но попадението на Къртис Джоунс бе отменено заради засада.

Втората част започна с натиск на отбора на Юрген Клоп. В 53-ата минута Салах намери Дарвин Нуньес в наказателното поле. От точката на дузпата 9-ката направи страхотен пропуск, след като не успя да уцели вратата. В 60-ата минута уругваецът отново изведе Ливърпул напред. Той бе изведен по прекрасен начин от Алексис Мак Алистър и с труден удар от воле отбеляза третия си гол от началото на сезона във Висшата лига.

В 85-ата минута Диого Жота подсигури успеха на Ливърпул. Андрю Робъртсън центрира от ъглов удар, топката бе свалена от Ван Дайк, а той намери португалеца, който само от няколко метра нямаше как да пропусне.

В сряда Ливърпул приема Лестър в мач от Карабао Къп, а през уикенда предстои дерби с Тотнъм в Лондон. Уест Хем гостува на Линкълн, а във Висшата лига "чуковете" са домакини на Шефилд Юнайтед.

Брайтън пък направи пълен обрат срещу Борнемут и победи на "Амекс Стейдиъм" с 3:1. Доминик Соланке изведе "черешките" напред в 25-ата минута, но във втората минута на добавеното време на първата част, Милош Керкез си отбеляза автогол. Каору Митома вкара в самото начало на второто полувреме, а отново японецът бе точен в 77-ата минута.

Кризата в Челси няма край, нова загуба на ''Стамфорд Бридж'' (ВИДЕО)

Световен шампион едва не закопа Тотнъм срещу Арсенал, но Сон спаси точката (ВИДЕО)