Бразилия постигна много престижна победа с 1:0 срещу Англия в приятелски мач, игран пред пълните трибуни на „Уембли“ в Лондон. Единственото попадение в този мач отбеляза 17-годишния Ендрик, който донесе първа победа на Бразилия над „трите лъва“ от 2002-ра година насам, когато Селесао надви Англия с 2:1 на 1/4-финалите на Световното в Япония и Корея.

Мачът на „Уембли“ започна на високо темпо, като в 9-ата минута Джордан Пикфорд спаси удар на Родриго извън наказателното поле. Три минути след това Винисиус направи сериозен пропуск, след като негов удар бе блокиран от Кайл Уокър току пред голлинията.

Десет минути преди края на редовното време на първото полувреме удар на Уендел бе блокиран от Езри Конса, но секунди по-късно топката стигна до Лукас Пакета, чийто удар рикошира в гредата.

В 37-ата минута Бенто спаси удар на Фил Фодън, като до края на първото полувреме повече попадения не паднаха.

Четири минути след началото на втората част Хари Магуайър се извиси в наказателното поле при центриране на Фодън от корнер, но прати топката покрай вратата.

Натискът на Англия продължи, като вратарят на Селесао спаси удар на Антъни Гордън в 50-ата минута.

Атаките към двете врати продължиха, но голът така и не падаше.

Така се стигна до 80-ата минута, когато бразилците притиснаха своя съперник. Винисиус бе изведен сам срещу вратаря от Андреас Перейра. Ударът му бе спасен от Пикфорд, но топката стигна до Ендрик, който прати топката в опразнената врата.

Това бе дебютен гол за Ендрик с мъжкия национален отбор на Бразилия, но той се оказа жизненоважен, тъй като донесе успеха на Селесао в дома на Англия!

В друг престижен приятелски мач, игран по същото време, Дания и Швейцария завършиха наравно 0:0 в мач, игран в Копенхаген.