Топалова се класира без загубен сет за полуфиналите на турнир в Сърбия

dsport.bg

Гергана Топалова се класира за полуфиналите на сингъл на турнира на клей за жени в Куршумлийска Баня, Сърбия. Поставената под №3 Топалова победи с 6:2, 6:2 Катерина Стюърт  от САЩ. Срещата продължи 70 минути.

Топалова спечели четири поредни гейма от 1:1 до 5:1 и спечели първия сет с 6:2. Във втората част българката дръпна с 4:1 и затвори мача с 6:2. Това е трета поредна победа за Гергана на турнира без да загуби сет.

За място на финала Топалова ще играе срещу втората поставена Кристина Дину от Румъния.

Междувременно Денислава Глушкова и Дария Великова отпаднаха на четвъртфиналите на двойки. Европейските шампионки до 18 г. отстъпиха с 3:6, 0:6 на третите поставени Луиса Майер от Германия и Сапфо Сакеллариди от Гърция.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

Станете част от новата платформа на dsport!

Слушайте ексклузивните аудиоистории на Томислав Русев и Ирина Русева за най-щурите предавания на футболни мачове по Дарик радио, традиционен седмичен обзор с Ники Александров, както и коментари на Стефан Стоянов за Меси, Роналдо и останалите звезди на футбола само в страницата на dsport в Patreon! Включете се тук

Прочетете още