Торино допусна третата си поредна загуба в италианската Серия А, като и този път резултатът бе 2:3, но радостта отиде на сметката на Каляри. Сардинци надвиха „биковете“ у дома на стадион "Унипол Домус". Предишните две поражения на торинци с 2:3 бяха от Лацио и Интер.

Николас Виола откри за сардинци в 37-ата минута, реализирайки от пряк свободен удар. Ударът на левичаря мина под стената и изненада Ваня Милинкович-Савич.

Преднината на домакините се задържа само няколко минути, защото още преди почивката Торо изравни чрез Антонио Санабрия. Парагвайският нападател засече с глава центриране от корнер.

Фиорентина се отпуши и вкара шест на „Виа дел Маре“, Аталанта също бие

Второто полувреме предложи още три гола, като първият ударил бе Торино. Карол Линети обърна резултата до 1:2 в 55-ата минута.

До края на мача думата имаха само играчите на Давиде Никола, който удари болезнено бившия си клуб Торино.

Около четвърт час преди края Хосе Паломино възстанови равенството. Защитникът вкара с глава след центриране от корнер – 2:2.

Крайното 3:2 в полза на Каляри дойде с автогол на Саул Коко. Бранителят опита да пресече успоредно подаване от десния фланг, но прати топката в мрежата на Милинкович-Савич.

Каляри вече е с 9 точки на 15-о място, докато Торино остава в горната половина - девета позиция с 11 пункта.