Ръководството на Волфсбург официално потвърди раздялата със старши треньора Даниел Бауер тази сутрин, а вероятно Дитер Хекинг ще го смени. Решението идва след тежка серия от 8 поредни мача без победа, която постави отбора в изключително деликатна ситуация.

Към момента „вълците“ заемат незавидното 17-о място в класирането на Бундеслигата. Шефовете на клуба решиха да действат незабавно, докато оцеляването все още е напълно реалистична цел – тимът изостава само на три точки от спасителното 15-о място, заемано от Санкт Паули.

Според информация на авторитетното издание Kicker Дитер Хекинг е готов да се завърне за втори период начело на Волфсбург. Това се случва близо десетилетие след края на предишния му престой в клуба, който приключи през 2016 година.


Хекинг е добре познато име за феновете на „зелено-белите“, като най-големият му успех с тима е спечелването на Купата на Германия (DFB-Pokal). Сега пред опитния специалист стои коренно различна и изключително отговорна задача – да изведе клуба от опасната зона и да предотврати първото в историята на Волфсбург изпадане от елита на германския футбол.
 
Въпреки богатия си опит, Хекинг идва след не особено успешен период във Втора Бундеслига. За последно той бе начело на Бохум, откъдето бе освободен по-рано през сезона след само една победа в първите пет мача.

Ако назначението на Хекинг бъде финализирано навреме, неговият повторен дебют начело на Волфсбург може да бъде още в предстоящото гостуване на Хофенхайм. Това ще бъде сериозен тест за отбора, който трябва спешно да започне своята битка за оцеляване и да прекъсне негативната серия.

Компани: Всичко беше перфектно, като изключим...
Борусия Дортмунд не допусна грешка срещу 10 „козли“

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS