Третият вратар на Манчестър Сити – Скот Карсън, изравни рекорд на легендарния бранител на Милан Паоло Малдини. 37-годишният страж чака 18 години, за да спечели отново Шампионска лига.

Требълът е факт! Манчестър Сити пречупи Интер с бомба на Родри и спечели първа Шампионска лига

Карсън се превърна във втория футболист, наред с Паоло Малдини, на когото му се налага да чака най-дълго време между първата и последната си титла от Шампионска лига, а именно - 18 години.

Интересен факт обаче е, че Скот Карсън не записва нито една минута, както в първия, така и във втория случай, в който успява да вдигне „ушатата“ купа. Той печели турнира през 2005 с Ливърпул, когато финалът отново беше в Истанбул, а мърсисайдци направиха знаменит обрат от 0:3 до 3:3 за едно полувреме и в крайна сметка победиха Милан с дузпи. Тогава той също не се появява на терена, тъй като бе резерва на Йежи Дудек.

Манчестър се нареди до Милано с исторически успех в Шампионска лига

Пеп Гуардиола направи това, което никой преди него не успя

24 години по-късно ‘’шумните граждани’’ се наредиха до Ман Юнайтед

Илкай Гюндоган с любопитно постижение във финала на ШЛ

Финалите в Шампионска лига – черната котка за Де Бройне

Ердоган, шейхове, еротичен модел и куп футболни легенди на финала в Истанбул (СНИМКИ)