Лацио вече се оглежда за нов старши треньор, след като Маурицио Сари реши да подаде оставката си. Трима крайно любопитни са спряганите в Италия кандидати.

65-годишният италиански треньор неочаквано се оттегли от римските „орли“ във вторник следобед, по-малко от 24 часа след болезнената загуба на отбора с 1:2 от кандидатите за изпадане Удинезе на „Стадио Олимпико“.

Докато Сари постигна успех през първите си две години в Лацио, формата на отбора започна да се срива през този сезон. Отпадането от Шампионската лига и слабите резултати в Серия А в крайна сметка доведоха до кризата в отбора.

Джанлука Ди Марцио съобщи, че Лацио е започнал да обмисля възможните варианти за заместник на Сари, съставяйки списък от трима интересни кандидати – Томазо Роки, Мирослав Клозе и Кристиан Броки.

Лациалите иначе са приели оставката на Сари, а Клозе би бил готов да подпише шестмесечен договор. Продължават разговори с другите двама кандидати, тъй като президентът Клаудио Лотито се стреми бързо да запълни празнината, оставена от Сари.

Маурицио Сари хвърли оставка

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS