Старши треньорът на Арда Александър Тунчев, сподели, че отборът му не е изиграл най-добрия си начин, въпреки че победи Локомотив София с 3:1.

"Очаквах такъв труден мач. В дните преди този мач доста се опитвах на футболистите в главите да им втълпя, че това, че Локомотив на това място, не е показател. Те наистина играят добре, създават ситуации, просто имат малшанса да не успяват да ги реализират. Днес имахме късмет, определено имахме късмет. Не изиграхме най-добрия си мач. Имаме състезателите, които могат да решат такъв мач, в който нещата не ни се получават", започна Тунчев.

"Това, което казах сега на футболистите, че не съм доволен от контрола ни на топката. Дадохме инициативата, а може би и те ни принудиха да им дадем инициативата, особено през второто полувреме. Доста лесно давахме топката. Въпреки всичко, имахме ситуациите, с които можеше да затворим мача. Пропукахме се за момент", продължи той.

"Не е физически. Доминик Янков имаше преди мача лек проблем, който на полувремето сподели, че го усеща малко повече. На Стаси му е нужно още време", каза още треньорът на Арда.

"Със сигурност Локомотив е опрян до стената. Нямат накъде да отиват назад. Очаква ни много труден мач. Локомотив се раздели с няколко от основните си футболисти. Виждам, че Умарбаев има някакъв проблем, дали ще е готов не е ясно. Въпреки тези липси, Локомотив си остава опасен отбор", добави Тунчев.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS