Удинезе продължава напред за Купата на Италия след домакински успех с 3:1 срещу втородивизионния отбор Салернитана.

В 10-ата минута Яка Бийол откри резултата, но 15 минути по-късно Сими изравни за гостите.

Една минута преди края на редовното време на първата част Лоренцо Лука върна преднината на Удинезе след точно изпълнена дузпа.

Крайният резултат бе оформен от Юрген Екеленкамп в 47-ата минута, след което домакините задържаха аванса си.

В 84-ата минута Салернитана имаше възможност да завърже мача, но Ернесто Торегроса пропусна дузпа. В седмата минута на добавеното време Джулио Маджоре пък получи директен червен картон.

Чезена също се класира за следващата фаза на турнира, след като победи Пиза като гост с 1:0. Единственото попадение бе дело на Рафаеле Челия в 54-ата минута.