Бразилските звезди на Левски Уелтон Фелипе Парагуа де Мело и Роналдо Сезар Соарес дос Сантос осигуриха два изключително престижни мача на „сините“ срещу Айнтрахт Франкфурт в плейофите на Лигата на конференциите с головете си в мача с Апоел Беер Шева, спечелен с 2:1 на стадион „Георги Аспарухов“.

Двамаха взривиха „Герена“ с попаденията си и хвърлиха „сините“ фенове в екстаз. Уелтон даде тон с гол в 15-ата минута, а победното попадение на Роналдо дълбоко в добавеното време донесе място на Левски в плейофите за влизане в групова фаза на еврипейски клубен турнир за първи път от 13 години насам.

За тях обаче не е нещо ново или непознато да се разпишат в евротурнирите, макар младият 22-годишен Роналдо да играе на Стария континент от юли 2022 година, когато премина в Левски с трансфер от Баия, а половин година преди това Уелтон започна европейското си предизвикателство, след като бе привлечен на "Герена" от Ботафого-ПБ.

През миналия сезон Уелтон отново даде тона за отстраняването на ПАОК с попадение още в първата минута в София, където отбеляза и Билал Бари, докато Роналдо вкара „гола на спокойствието“ срещу гръцкия гранд ПАОК в Солун. Дясното крило даде аванс на Левски от 1:0 в Гърция, с което общият резултат набъбна до 3:0 след успеха с 2:0 в София и по този начин на практика шансовете на „двуглавите орли“ за обрат станаха нищожни, а в крайна сметка столичани продължиха напред.

Двамата, отново в тон, вкараха много важни голове и преди тези срещу Апоел през настоящата кампания. В северномакедонската столица Скопие те се разписаха при победата с 2:0 над Шкупи. По този начин вкараха доста спокойствие в „сините“ редици за реванша на „Георги Аспарухов“, а Левски победи с 1:0 в София с гол в последната минута на Марин Петков.

И в трите случая Уелтон започваше всичко. Срещу ПАОК и Шкупи головете на Роналдо бяха от голямо значение, но бяха по-скоро попадения, които успокояваха „сините“ за крайните изходи от двубоите. Срещу Апоел Беер Шева обаче бе различно. Това бе моментът на Роналдо! Това бе мигът, в който Левски се добра до среща с голям съперник, които ще вкарат сериозна сума в касата на тима.

Без значение дали е съвпадение, или логично стечение на обстоятелствата, но Уелтон е този, който дава тон за магичните „сини“ вечери в Европа, а Роналдо е този, който подпечатва „синята“ радост.

Е, разбира се, футболът е колективен спорт. Головете може и да бяха на Уелтон и Роналдо, но всички останали „сини“ воини заслужават признание за страхотния успех срещу Апоел – Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Кристиан Димитров, Хосе Кордоба, Цунами, Асен Митков, Андриан Краев, Дарлан, Рикардиньо, Келиан ван дер Каап, Илиян Стефанов, Джавад Ел Джемили и Асен Чандъров.

Това са футболистите, които играха в реванша с Апоел. Поздравленията обаче са и за абсолютно всички в „синия“ клуб – ръководство, треньори и играчи, които поради една или друга причина не се появиха на терена срещу израелците.

Германия, Левски идва! Последната минута отново се оказа щастлива за „сините“ на „Герена“

Синя еуфория: Коментарът на Стефан и Вальо по Дарик за головете на Левски (АУДИО)

Костов: Това е денят на Левски! Имаме си своите шансове срещу Айнтрахт

Роналдо: Това е най-хубавият момент в живота ми

Боримиров: Заслужена победа, прекланям се пред нашата феноменална публика

Андреев: Напълно вярвам, че можем да отстраним Айнтрахт

Галчев: Айнтрахт е гранд и ще ни е много трудно