Уест Хем спечели с 1:0 домакинството си на Саутхемптън в двубой от 29-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата вкара Найеф Агер.

След успеха „чуковете“ се изкачиха с цели 5 места в класирането, нареждайки се на 14-а позиция, но все още с разлика от само един пункт от зоната на изпадащите. За Саутхемптън пък поражението още повече задълбочи проблемите в тима, който продължава да се застоява на последната, 20-а позиция подреждането.

Гостите стартираха по-добре срещата, като първото изгодно положение бе пред вратата на Уест Хем. Малко след изтичането на първия четвърт час на двубоя, Тио Уолкът се оказа на добра позиция в наказателното поле, но стреля вляво от вратата на Лукаш Фабиански.

След доброто положение обаче събитията постепенно започнаха да се случват предимно пред вратата на Саутхемптън, като първото попадение бе именно в мрежата на Гавин Басуну. Бранителят на Уест Хем Тило Керер центрира в наказателното поле. Подаването му попадна на главата на Найеф Агер, който завърши във вратата на „светците“.

До края на полувремето нямаше  много добри положения за ново попадение. Единственото такова дойде дълбоко в добавеното време на първата част, когато Джаред Боуен стреля в напречната греда след удар в наказателното поле.

В 76-а минута Уест Хем можеше да удвои преднината си. Саид Бенрама шутира от пряк-свободен удар, но стражът Басуну спаси. 4 минути преди края, Саутхемптън можеше да спаси точката. Нигериецът Пол Онуачу се оказа на страхотна позиция в наказателното поле, засичайки центриране отляво. Неговият удар обаче се отби в горната греда на вратата, пазена от Лукаш Фабиански.