Вратарят Сергей Бобровски направи 24 спасявания за своята победа под номер 400 в редовния сезон на Националната хокейна лига. Тимът му Флорида Пантърс се наложи с 3:1 над Ню Йорк Рейнджърс като гост, което беше първа среща за двата отбора от финала в Източната конференция миналия сезон.

Бобровски се присъедини към Марк Андре-Фльори от Минесота като втори вратар в активна възраст, който достига тази бройка мачове. Иначе руснакът, който е двукратен носител на наградата Везина Трофи, е 14-ият в историята на НХЛ с 400 победи в кариерата. Също така може да се гордее, че е постигнал 400-те победи най-бързо, в своя мач номер 707 в Лигата, задминавайки Хенрик Лундквист, който го направи в мач номер 727. 36-годишният Бобровски също така се включва в компанията на Ед Белфур, Къртис Джоузеф и Тони Еспозито с подобно постижение, а всички те са влезли извън драфта в Лигата.

Рейнджърс, който загуби от Флорида в шест мача в миналогодишния финал на Изток, пуснаха само един гол в мача чрез Алекс Лафрение в края на първата част. Антон Лунден и Картър Ферхеге дадоха преднина на гостите от Флорида, Сам Бенет оформи крайния резултат в края на втората част.

Лос Анджелис Кингс се наложи над Сан Хосе Шаркс с 3:2, а Уорън Фьогеле заби две попадения за тима, Джордан Спенс също се разписа. С победата си Кингс събраха 10 точки и са на 2-о място в Тихоокеанската дивизия, а вратарят им Дейвид Ритич направи 24 спасявания.

Уинипег Джетс се справи с 4:3 срещу Сиатъл след продължение като гост. Николай Елерс се разписа в 1:26 минута на продължението, за да продължи серията на тима си. Сега отборът от канадската провинция Манитоба е единствен без поражение в цялата Лига.

Нино Нидеррайтер се разписа два пъти в редовното време, а Габриел Вилярди вкара третия гол в 60-те минути. Уинипег е с баланс 7 победи и 0 загуби, оглавявайки Централната дивизия с 2 точки преднина над Минесота и Далас.

Кайл Конър увеличи серията си на седем мача с точки, записвайки две асистенции днес, а вратарят Конър Хелебок спаси 29 изстрела. Мати Бениер се завърна сред титулярите на Сиатъл и вкара два пъти днес, а също така помогна и за третия гол.

Далас се справи с 5:2 с Бостън, благодарение на Мат Дюшен и Тайлър Седжиун, които блеснаха с по един гол и две завършващи подавания. Също така тимът се наслаждаваше на ефективността при числено превъзходство, материализирайки три от пет възможности. Руупи Хенц също се разписа, а вратарят Кейси Де Смит помогна с 25 отразени удара.

Бостън продължава от началото на сезона да изпитва трудности с наказанията, които се трупат, а днес в много малък период пуснаха три гола още преди да са изтекли 9 минути. Джейсън Робъртсън, Логан Станковен и Седжуин реализираха попаденията.

Сейнт Луис отнесе с 5:1 Торонто като гост, като Дилън Холоуей реализира два пъти за победителите. Филип Броберг, Александър Тешие и Джейк Нейбърс също бяха точни за Блус, които са на 4-о място в Централната дивизия с 10 точки.

Също навън Минесота се справи с Тампа Бей с 4:2 и продължава възхода си до 2-о място в същата Централна дивизия. Мат Болди направи 3:2 в третия период, което беше повратната точка в срещата. Марк Андре Фльори отрази 23 изстрела на вратата на победителите, а Кирил Капризов завърши нощта с три точки след два гола и пас на Йоел Ериксон Ек за четвъртото попадение на своите.

Трета поредна победа записа отборът на Детройт, който се справи с 5:3 с Ню Джърси, а Патрик Кейн се разписа 3:32 минути преди края за 4:3 при числено превъзходство. Крайното 5:3 беше оформено от Михаел Расмусен 12 секунди преди последната сирена на празна врата. Алекс Де Бринкат подаде на Кейн, а също така вкара и един от головете. Кейн също завърши с гол+пас.

Кристиан Фишър, Дилън Ларкин също вкараха за Червените криле, а вратарят им Кам Талбът спаси 37 изстрела. Два пъти за Ню Джърси беше точен Нико Хишиер, третото попадение е на сметката на Ерик Хаула при числено превъзходство.

Без българския вратар Александър Георгиев Колорадо се справи с 5:1 навън срещу Юта. Кейси Мителщед вкара гол и подаде за други два за Лавината, която постигна четвърта поредна победа в първенството. Кайл Макар, Рос Коултън, Айвън Айвън и Йоел Кивиранта бяха автори на останалите четири шайби във вратата на новаците от Солт Лейк Сити.