Украинци измъкнаха 1:1 от ЦСКА със спорна дузпа

Димитър Пенев Димитър Пенев

ЦСКА и Зоря Луганск завършиха 1:1 на националния стадион "Васил Левски". Двубоят от третия квалификационен кръг в Лига Европа не излъчи победител, но навлече гнева на феновете на "червените".

Рано в мача Евандро доказа, че е "златната кокошка" за тима на Люпко Петрович в момента. Той откри резултата в 13-ата минута след пас на капитана днес Петър Занев. Това превъзбуди феновете на "червените", които запяха много силно. Това вдъхна увереност на играчи, които изтърваха още няколко положения.

В края на първото полувреме дойде и най-спорната ситуация в мача. Играч на гостите центрира по земя и топката се удари в ръката на Албентоса, който обаче бе легнал. Реферът Шерер веднага даде дузпа, която Юрченко превърна в гол. Моментално заваляха скандирания "Мафия". През второто полувреме съдията продължи да си прави каквото иска и имаше доста неадекватни отсъждания. Добре, че те не доведоха до гол за Зоря. Така реваншът в Украйна остава отворен.