Унион Берлин се наложи над Аталанта с 4:1 в приятелски мач, който е част от предсезенната подготовка на двата отбора. Отборът на „Старото лесничейство“ ще участва в групите на Шампионска лига, след като завърши на 4-о място в Бундеслигата.

Айса Лайндуни даде аванс на Унион Берлин още в 8-ата минута след асистенция на Кевин Беренс, който на свой сред удвои аванса на своя тим в 25-ата минута. Три минути по-късно Давид Датро Фофана вкара третото попадение за германския тим.

До края на първото полувреме Марио Пашалич върна един гол за Аталанта. Унион бе по-активният от двата отбора през второто полувреме като преотстъпеният от Челси Фофана вкара втория си гол в 51-вата минута, с което оформи крайното 4:1.